TASUTA TRANSPORT IGALE OSTULE

Kõikide soojuspumpade kohaletoimetamine on tasuta

Iga meilt ostetud kaup toimetatakse Eesti piires kohale tasuta. Sellega säästate raha igalt ostetud soojuspumbalt! Säästate veelgi rohkem ostes soojuspumba sooduspakkumistest.

Vaadake kõiki sooduspakkumisi

Keskkonnasõbralik küte kõigile sobiva hinnaga

Isegi meie odavaim soojuspump aitab kütmisel märkimisväärselt kokku hoida.

LEIDKE SOODSAIM SOOJUSPUMP

Maailma parim soojuspump - Panasonic VZ9

Sõltumatus energiaagentuuris Spar Energi läbi viidud ulatusliku soojuspumpade testimise tulemusel sai Panasonic VZ9 esikoha tänu tema ületamata hooajalisele soojustegurile (SCOP) 6,2 ja uuenduslikule soojuse talletamise tehnoloogiale.

Mõned teised olulised omadused on: A+++ energiaklass nii kütmisel kui jahutusel; töötab ka väga madalatel temperatuuridel kuni -35 °C; keskkonnasõbralik külmaaine R32; ülivaikne töörežiim kõigest 18 dB juures jne.

Lugege rohkem ja tellige siit

Pakume tunnustatud kaubamärkide parimaid soojuspumpasid, kliimaseadmeid ja nendele sobivat lisavarustust:

Kas teil on küsimusi soojuspumpade kohta? Võtke ühendust meie soojuspumbade spetsialistiga või lugege soojuspumpadest allpool:

Meie soojuspumpade spetsialist annab nõu

Mis on soojuspump?
Miks tasub soetada soojuspump?
Kuidas soojuspump töötab?
Eri tüüpi soojuspumpade plussid ja miinused
Soojuspumba valimine

Mis on soojuspump?

Soojuspump on tark ja tõhus viis ammutada energiat veest, pinnasest, kivimitest ja õhust. Seega on soojuspump keskkonnasõbralik viis energia tootmiseks. Soojuspump kasutab väikeses koguses elektrit ammutamaks energiat ja seejärel kannab selle küttesüsteemi, vähendades seega tunduvalt teie energiatarbimist, mis on hea nii keskkonnale kui ka teie rahakotile!

Soojuspump on investeering

Kuna soojuspumbal on madalam energiatarve kui teistel traditsioonilistel küttesüsteemidel, siis on soojuspump investeering, mis hoiab kokku teie raha. Kuna küttesüsteem soojuspumbaga on keskkonnasõbralik, siis investeerite ka keskkonda.

Soojuspumba valik

Valides soojuspumpa on oluline mäletada, et erinevatele tingimustele sobivad erinevad soojuspumbad. Soojuspump, mis sobib ühte majapidamisse, ei pruugi sobida teise. Õhk-õhk-soojuspump levitab soojust siseruumide õhu kaudu ja seega ei vaja vesiküttesüsteemi olemasolu, mis võib olla vajalik muud tüüpi soojuspumpade tööks. Kui teil on elekterküte, siis on teie ilmseks valikuks õhk-õhk-soojuspump. Seda tüüpi soojuspump on populaarne nt talveaia jaoks, mis võib vajada kütet temperatuuri säilitamiseks teatud tasemel.

Nende jaoks, kellel on olemas vesiküttesüsteem, on soojuspumpade valik suurem – nad võivad soetada kas õhk-vesi- soojuspumba, maasoojuspumba, heitõhksoojuspumba või soojuspumba, mis annab ka sooja vett. Selleks, et valida heitõhksoojuspump, peab teil olema sundventilatsioon, vertikaalne maasoojuspump aga eeldab, et teie krundil on võimalik puurida puurauke. Suurimaid kulutusi nõuab soojuspumba paigaldus, kusjuures maasoojuspumba korral maksab see kõige rohkem, mistõttu on ka tasuvusaeg pikem võrreldes muud tüüpi soojuspumpadega.

Mis on vajalik teatud tüüpi soojuspumba kasutamiseks?

Õhk-vesi-soojuspump
Õhk-vesi-soojuspump genereerib energia välisõhust ja seejärel levitab soojuse kasutades vesiküttesüsteemi. Õhk-vesi-soojuspump on mõõdukas investeering, samal ajal kui hilisem rahaline kokkuhoid on märgatav. Täiendavaks eeliseks õhk-vesi-soojuspumba puhul on see, et ta annab ka sooja vett.
Võib olla kasulik meeles pidada, et õhk-vesi- soojuspump sõltub väljas olevast temperatuurist, mis teatud tingimustel võimaldab seda tüüpi soojuspumbal oma tõhususe poolest peaaegu jõuda palju kallima maasoojuspumba võimsuseni.

Õhk-õhk-soojuspump
Õhk-õhk-soojuspump ammutab vajaliku energia välisõhust ja vabastab selle siseruumi. See soojuspump on võrreldes muud tüüpi soojuspumpadega odav, lihtne ja väike – fantastiline lisa elekterküttele. Õhk-õhk- soojuspump võib tagada energiakulude kokkuhoiu kuni 75%. Tänu sellele on tasuvusperiood väga lühike, tavaliselt ainult paar aastat.

Maasoojuspump
Maasoojuspump tagab pikemas perspektiivis suurima säästu, kuid samas on selle pumba paigaldus kõige kallim. Maasoojuspump ammutab oma energia aluspõhjast ja pinnasest ning seejärel levitab soojust läbi vesiküttesüsteemi. Maasoojuspump saab kasutada ka muud tüüpi soojust, nt mere või mulla pealiskihi soojust. Pump annab soojust radiaatoritele, põrandaküttele, aga ka kraanivee soojendamiseks.
Võrreldes muud tüüpi pumpadega on maasoojuspump kõige pikema tasuvusajaga, kuid ta on kõige tõhusam.

Miks tasub soetada soojuspump?

On mitmeid põhjusi, miks kütmiseks tasub valida just soojuspump. Olulisemad nendest on:

1. Kütte odavus
Kõige sagedam põhjus soojuspumba soetamiseks on raha säästmine. Te vähendate oma elektritarbimist ja seega elektriarvet. Kuna soojuspump maksab suhteliselt vähe, aga kokkuhoid on tavaliselt märkimisväärne, siis tasub soojuspump end ära kõigest mõne aastaga.

Tavalises majapidamises kasutatakse rohkem kui 60% elektrienergiast kütteks. Vastavalt sõltumatutele testidele soojuspump, nimelt õhk-õhk-soojuspump, võib säästa kuni 75% kütmisele kuluvast elektrienergiast. Nii saate säästa kuni 45% teie poolt praegu tarbitavast elektrienergiast.

2. Keskkonnasõbralik küttesüsteem
Keskkonnasõbralik küte on loodushoiu aspektist oluline ja paljud otsivad loodust säästvaid alternatiivküttelahendusi. Soojuspump on ei ohusta keskkonda, kuna ta lihtsalt asendab osa tavaliselt kütteks kasutatavast elektrienergiast loodusest saadava taastuva ja pealegi tasuta energiaga. Soojus, mida saab välisõhust, on omakorda pärit päikesest. Soojuspump on seega hea võimalus neile, kes soovivad soetada keskkonnasõbraliku ja tõhusa küttesüsteemi.

3. Ei vaja palju hooldust
Soojuspump on lihtne küttesüsteem, mis ei nõua palju hooldust, ega vaja energia teisendamiseks puid, puidugraanuleid ega muud kütust. Pump võtab ka suhteliselt vähe ruumi.

Soojuspump on nutikas küttesüsteem. Soojuspump kasutab ära looduses oleva täiesti tasuta energia, teisaldades soojuse väliskeskkonnast siseruumidesse tehnoloogia abil, mis põhineb Carnot’ tsükli ärakasutamisel.

Mille poolest erinevad eri tüüpi soojuspumbad
Peamine erinevus soojuspumpade vahel on nende energiaallikad ja soojuse levitamise viisid. Õhk-õhk-soojuspump, näiteks, ammutab soojuse välisõhust ja edastab siis selle siseruumi õhku, aga maasoojuspump kogub soojust pinnasest ning kannab selle üle maja vesiküttesüsteemi ja sooja vee saamise seadmetesse.

Õhk-vesi-soojuspump

Plussid Miinused
Suur kokkuhoid Sõltuvus elektrivarustusest
Võib olla teie peamine soojusallikas Välisosa tekitatud heli võib mõjuda häirivalt
Väiksem investeering Mitte kõige suurem kokkuhoid
Suhteliselt lühike tasuvusaeg Madalatel temperatuuridel ei ole nii efektiivne
Annab sooja vee
Hea soojuse levimine
Võib soojendada basseinivett

Õhksoojuspump

Plussid Miinused
Suur kokkuhoid Sõltuvus elektrivarustusest
Sobib kokku elekterküttega Võib tekitada muret müra tõttu
Väike investeering Kuuma vett pole
Lühike tasuvusaeg Soojus levib läbi õhu
Ei vaja vesiküttesüsteemi Ei saa olla esmaseks soojusallikaks ilma täiendava lisasüsteemita
Puhastab õhku
Töötab ka konditsioneerina

Maasoojuspump

Plussid Miinused
Saavutatav kokkuhoid on märkimisväärne Ei sobi kõikidele majapidamistele
Töötab vaikselt Kallis paigaldus
Ei ole nähtav Nõuab kohaliku omavalitsuse luba
Tavapärane süsteem Eestis Puurimine võib ohustada maja
Kallis remont ja asendamine

Soojuspumba valimine

Soojuspumba valimisel on mitmed asjaolud, millega tuleb arvestada, et teha parim valik. Näiteks peate üle vaatama oma praeguse küttesüsteemi ja otsustama, kas te soovite soojuspumba sellega ühendada ning kas soovite kasutada soojuspumpa kuuma vee saamiseks. Allpool on loetletud olulisemad küsimused, millele peaks mõtlema enne soojuspumba valimist.

Milline soojuspump sobib teie majja?

Esiteks peate teadma, millist pindala, st mitut ruutmeetrit te soovite kütta. Sellest oleneb teile sobiva soojuspumba võimsus.

Millist energiat ja millises mahus te praegu kasutate?

Võib olla on teil raske otsustada, kui võimsat soojuspumpa vajate. Ebapiisava isolatsiooniga majja on üldiselt vaja võimsamat soojuspumpa, kui hea isolatsiooniga majja. Oma arvutustes peate arvesse võtma ka seda, kas te soovite kuuma kraanivett. Et mitte eksida, on tavaliselt õigem valida pigem veidi suurem soojuspump, sest tänapäevane soojuspump on nii tark, et ta ei tööta kunagi rohkem, kui teie kodu vajab.

Soojuspumba paigaldamine

Seaduse kohaselt peab soojuspump olema paigaldatud sertifitseeritud paigaldaja poolt. Seda seetõttu, et peale kõige muu võite te kokku puutuda keskkonnale ohtlike ainetega. Kui soojuspumpa ei paigalda professionaal, siis ei saa pumba jõudlust garanteerida, kuid eesmärgiks on ju saavutada maksimaalne tulemus kütmise ja energia kokkuhoiu osas.

Millised on nõuded elektivarustusele?

Tavaliselt vajab ostetud õhk-õhk-soojuspump vooluvõrku ühendamiseks 220-230 (V) pistikupesa ja 10A kaitset, kuid mõnede pumpade puhul need nõuded erinevad.

Kaugjuhtimisega soojuspump

Kas soovite oma soojuspumpa kaugjuhtida? Selline võimalus on olemas – kui te näiteks reisite palju, võite kütta oma kodu, juhtides oma soojuspumpa kaugjuhtimise teel – kuni koju naasemiseni.

Mis on soojuspump?

Mis on soojuspump?

Soojuspump on tark ja tõhus viis ammutada energiat veest, pinnasest, kivimitest ja õhust. Seega on soojuspump keskkonnasõbralik viis energia tootmiseks. Soojuspump kasutab väikeses koguses elektrit ammutamaks energiat ja seejärel kannab selle küttesüsteemi, vähendades seega tunduvalt teie energiatarbimist, mis on hea nii keskkonnale kui ka teie rahakotile!

Soojuspump on investeering

Kuna soojuspumbal on madalam energiatarve kui teistel traditsioonilistel küttesüsteemidel, siis on soojuspump investeering, mis hoiab kokku teie raha. Kuna küttesüsteem soojuspumbaga on keskkonnasõbralik, siis investeerite ka keskkonda.

Soojuspumba valik

Valides soojuspumpa on oluline mäletada, et erinevatele tingimustele sobivad erinevad soojuspumbad. Soojuspump, mis sobib ühte majapidamisse, ei pruugi sobida teise. Õhk-õhk-soojuspump levitab soojust siseruumide õhu kaudu ja seega ei vaja vesiküttesüsteemi olemasolu, mis võib olla vajalik muud tüüpi soojuspumpade tööks. Kui teil on elekterküte, siis on teie ilmseks valikuks õhk-õhk-soojuspump. Seda tüüpi soojuspump on populaarne nt talveaia jaoks, mis võib vajada kütet temperatuuri säilitamiseks teatud tasemel.

Nende jaoks, kellel on olemas vesiküttesüsteem, on soojuspumpade valik suurem – nad võivad soetada kas õhk-vesi- soojuspumba, maasoojuspumba, heitõhksoojuspumba või soojuspumba, mis annab ka sooja vett. Selleks, et valida heitõhksoojuspump, peab teil olema sundventilatsioon, vertikaalne maasoojuspump aga eeldab, et teie krundil on võimalik puurida puurauke. Suurimaid kulutusi nõuab soojuspumba paigaldus, kusjuures maasoojuspumba korral maksab see kõige rohkem, mistõttu on ka tasuvusaeg pikem võrreldes muud tüüpi soojuspumpadega.

Mis on vajalik teatud tüüpi soojuspumba kasutamiseks?

Õhk-vesi-soojuspump
Õhk-vesi-soojuspump genereerib energia välisõhust ja seejärel levitab soojuse kasutades vesiküttesüsteemi. Õhk-vesi-soojuspump on mõõdukas investeering, samal ajal kui hilisem rahaline kokkuhoid on märgatav. Täiendavaks eeliseks õhk-vesi-soojuspumba puhul on see, et ta annab ka sooja vett.
Võib olla kasulik meeles pidada, et õhk-vesi- soojuspump sõltub väljas olevast temperatuurist, mis teatud tingimustel võimaldab seda tüüpi soojuspumbal oma tõhususe poolest peaaegu jõuda palju kallima maasoojuspumba võimsuseni.

Õhk-õhk-soojuspump
Õhk-õhk-soojuspump ammutab vajaliku energia välisõhust ja vabastab selle siseruumi. See soojuspump on võrreldes muud tüüpi soojuspumpadega odav, lihtne ja väike – fantastiline lisa elekterküttele. Õhk-õhk- soojuspump võib tagada energiakulude kokkuhoiu kuni 75%. Tänu sellele on tasuvusperiood väga lühike, tavaliselt ainult paar aastat.

Maasoojuspump
Maasoojuspump tagab pikemas perspektiivis suurima säästu, kuid samas on selle pumba paigaldus kõige kallim. Maasoojuspump ammutab oma energia aluspõhjast ja pinnasest ning seejärel levitab soojust läbi vesiküttesüsteemi. Maasoojuspump saab kasutada ka muud tüüpi soojust, nt mere või mulla pealiskihi soojust. Pump annab soojust radiaatoritele, põrandaküttele, aga ka kraanivee soojendamiseks.
Võrreldes muud tüüpi pumpadega on maasoojuspump kõige pikema tasuvusajaga, kuid ta on kõige tõhusam.

Miks tasub soetada soojuspump?

Miks tasub soetada soojuspump?

On mitmeid põhjusi, miks kütmiseks tasub valida just soojuspump. Olulisemad nendest on:

1. Kütte odavus
Kõige sagedam põhjus soojuspumba soetamiseks on raha säästmine. Te vähendate oma elektritarbimist ja seega elektriarvet. Kuna soojuspump maksab suhteliselt vähe, aga kokkuhoid on tavaliselt märkimisväärne, siis tasub soojuspump end ära kõigest mõne aastaga.

Tavalises majapidamises kasutatakse rohkem kui 60% elektrienergiast kütteks. Vastavalt sõltumatutele testidele soojuspump, nimelt õhk-õhk-soojuspump, võib säästa kuni 75% kütmisele kuluvast elektrienergiast. Nii saate säästa kuni 45% teie poolt praegu tarbitavast elektrienergiast.

2. Keskkonnasõbralik küttesüsteem
Keskkonnasõbralik küte on loodushoiu aspektist oluline ja paljud otsivad loodust säästvaid alternatiivküttelahendusi. Soojuspump on ei ohusta keskkonda, kuna ta lihtsalt asendab osa tavaliselt kütteks kasutatavast elektrienergiast loodusest saadava taastuva ja pealegi tasuta energiaga. Soojus, mida saab välisõhust, on omakorda pärit päikesest. Soojuspump on seega hea võimalus neile, kes soovivad soetada keskkonnasõbraliku ja tõhusa küttesüsteemi.

3. Ei vaja palju hooldust
Soojuspump on lihtne küttesüsteem, mis ei nõua palju hooldust, ega vaja energia teisendamiseks puid, puidugraanuleid ega muud kütust. Pump võtab ka suhteliselt vähe ruumi.

Kuidas soojuspump töötab?

Soojuspump on nutikas küttesüsteem. Soojuspump kasutab ära looduses oleva täiesti tasuta energia, teisaldades soojuse väliskeskkonnast siseruumidesse tehnoloogia abil, mis põhineb Carnot’ tsükli ärakasutamisel.

Mille poolest erinevad eri tüüpi soojuspumbad
Peamine erinevus soojuspumpade vahel on nende energiaallikad ja soojuse levitamise viisid. Õhk-õhk-soojuspump, näiteks, ammutab soojuse välisõhust ja edastab siis selle siseruumi õhku, aga maasoojuspump kogub soojust pinnasest ning kannab selle üle maja vesiküttesüsteemi ja sooja vee saamise seadmetesse.

Eri tüüpi soojuspumpade plussid ja miinused

Õhk-vesi-soojuspump

Plussid Miinused
Suur kokkuhoid Sõltuvus elektrivarustusest
Võib olla teie peamine soojusallikas Välisosa tekitatud heli võib mõjuda häirivalt
Väiksem investeering Mitte kõige suurem kokkuhoid
Suhteliselt lühike tasuvusaeg Madalatel temperatuuridel ei ole nii efektiivne
Annab sooja vee
Hea soojuse levimine
Võib soojendada basseinivett

Õhksoojuspump

Plussid Miinused
Suur kokkuhoid Sõltuvus elektrivarustusest
Sobib kokku elekterküttega Võib tekitada muret müra tõttu
Väike investeering Kuuma vett pole
Lühike tasuvusaeg Soojus levib läbi õhu
Ei vaja vesiküttesüsteemi Ei saa olla esmaseks soojusallikaks ilma täiendava lisasüsteemita
Puhastab õhku
Töötab ka konditsioneerina

Maasoojuspump

Plussid Miinused
Saavutatav kokkuhoid on märkimisväärne Ei sobi kõikidele majapidamistele
Töötab vaikselt Kallis paigaldus
Ei ole nähtav Nõuab kohaliku omavalitsuse luba
Tavapärane süsteem Eestis Puurimine võib ohustada maja
Kallis remont ja asendamine
Soojuspumba valimine

Soojuspumba valimine

Soojuspumba valimisel on mitmed asjaolud, millega tuleb arvestada, et teha parim valik. Näiteks peate üle vaatama oma praeguse küttesüsteemi ja otsustama, kas te soovite soojuspumba sellega ühendada ning kas soovite kasutada soojuspumpa kuuma vee saamiseks. Allpool on loetletud olulisemad küsimused, millele peaks mõtlema enne soojuspumba valimist.

Milline soojuspump sobib teie majja?

Esiteks peate teadma, millist pindala, st mitut ruutmeetrit te soovite kütta. Sellest oleneb teile sobiva soojuspumba võimsus.

Millist energiat ja millises mahus te praegu kasutate?

Võib olla on teil raske otsustada, kui võimsat soojuspumpa vajate. Ebapiisava isolatsiooniga majja on üldiselt vaja võimsamat soojuspumpa, kui hea isolatsiooniga majja. Oma arvutustes peate arvesse võtma ka seda, kas te soovite kuuma kraanivett. Et mitte eksida, on tavaliselt õigem valida pigem veidi suurem soojuspump, sest tänapäevane soojuspump on nii tark, et ta ei tööta kunagi rohkem, kui teie kodu vajab.

Soojuspumba paigaldamine

Seaduse kohaselt peab soojuspump olema paigaldatud sertifitseeritud paigaldaja poolt. Seda seetõttu, et peale kõige muu võite te kokku puutuda keskkonnale ohtlike ainetega. Kui soojuspumpa ei paigalda professionaal, siis ei saa pumba jõudlust garanteerida, kuid eesmärgiks on ju saavutada maksimaalne tulemus kütmise ja energia kokkuhoiu osas.

Millised on nõuded elektivarustusele?

Tavaliselt vajab ostetud õhk-õhk-soojuspump vooluvõrku ühendamiseks 220-230 (V) pistikupesa ja 10A kaitset, kuid mõnede pumpade puhul need nõuded erinevad.

Kaugjuhtimisega soojuspump

Kas soovite oma soojuspumpa kaugjuhtida? Selline võimalus on olemas – kui te näiteks reisite palju, võite kütta oma kodu, juhtides oma soojuspumpa kaugjuhtimise teel – kuni koju naasemiseni.