Parima hinna ja kvaliteediga soojuspumbad Eestis

Tänapäevased soojuspumbad on erakordselt energiasäästlikud ja võivad vähendada küttekulusid kuni 80%

Konsultatsioon

Meie spetsialistide abiga leiad endale hetkega sobivaima soojuspumba parima hinnaga.

Õhk-vesi ja maasoojuspumbad on kõige ökonoomsemad kütteallikad kodu ja tarbevee soojendamiseks. Parima alternatiivi leidmiseks oma koju võta ühendust meie spetsialistidega.

Tasuta transport

Olenemata sellest kui suur või väike su ost ka ei oleks, me toome selle sinuni täiesti tasuta.

Oskuslik klienditugi

KliimaMarketil on tänaseks juba palju rahulolevaid kliente. Teie ostuteekonnal on abiks meie kogenud spetsialistid.

Panasonic VZ9

Maailma parim soojuspump - Panasonic VZ9

Sõltumatus energiaagentuuris Spar Energi läbi viidud ulatusliku soojuspumpade testimise tulemusel sai Panasonic VZ9 esikoha tänu tema ületamata hooajalisele soojustegurile (SCOP) 6,2 ja uuenduslikule soojuse talletamise tehnoloogiale.


Mõned teised olulised omadused on: A+++ energiaklass nii kütmisel kui jahutusel; töötab ka väga madalatel temperatuuridel kuni -35 °C; keskkonnasõbralik külmaaine R32; ülivaikne töörežiim kõigest 18 dB juures jne.

Pakume tunnustatud kaubamärkide parimaid soojuspumpasid, kliimaseadmeid ja nendele sobivat lisavarustust:

PanasonicSamsungToshibaMitsubishi ElectricAirPatrol
CTC
Ambista ElectricCooper & Hunter
AlpicAir
GreeMideaMitsubishi Heavy
Mis on soojuspump?

Soojuspump on tark ja tõhus viis ammutada energiat veest, pinnasest, kivimitest ja õhust. Seega on soojuspump keskkonnasõbralik viis energia tootmiseks. Soojuspump kasutab väikeses koguses elektrit ammutamaks energiat ja seejärel kannab selle küttesüsteemi, vähendades seega tunduvalt teie energiatarbimist, mis on hea nii keskkonnale kui ka teie rahakotile!


Soojuspump on investeering


Kuna soojuspumbal on madalam energiatarve kui teistel traditsioonilistel küttesüsteemidel, siis on soojuspump investeering, mis hoiab kokku teie raha. Kuna küttesüsteem soojuspumbaga on keskkonnasõbralik, siis investeerite ka keskkonda.

Soojuspumba valik


Valides soojuspumpa on oluline mäletada, et erinevatele tingimustele sobivad erinevad soojuspumbad. Soojuspump, mis sobib ühte majapidamisse, ei pruugi sobida teise. Õhk-õhk-soojuspump levitab soojust siseruumide õhu kaudu ja seega ei vaja vesiküttesüsteemi olemasolu, mis võib olla vajalik muud tüüpi soojuspumpade tööks. Kui teil on elekterküte, siis on teie ilmseks valikuks õhk-õhk-soojuspump. Seda tüüpi soojuspump on populaarne nt talveaia jaoks, mis võib vajada kütet temperatuuri säilitamiseks teatud tasemel.


Nende jaoks, kellel on olemas vesiküttesüsteem, on soojuspumpade valik suurem – nad võivad soetada kas õhk-vesi- soojuspumba, maasoojuspumba, heitõhksoojuspumba või soojuspumba, mis annab ka sooja vett. Selleks, et valida heitõhksoojuspump, peab teil olema sundventilatsioon, vertikaalne maasoojuspump aga eeldab, et teie krundil on võimalik puurida puurauke. Suurimaid kulutusi nõuab soojuspumba paigaldus, kusjuures maasoojuspumba korral maksab see kõige rohkem, mistõttu on ka tasuvusaeg pikem võrreldes muud tüüpi soojuspumpadega.


Mis on vajalik teatud tüüpi soojuspumba kasutamiseks?


Õhk-vesi-soojuspump
Õhk-vesi-soojuspump genereerib energia välisõhust ja seejärel levitab soojuse kasutades vesiküttesüsteemi. Õhk-vesi-soojuspump on mõõdukas investeering, samal ajal kui hilisem rahaline kokkuhoid on märgatav. Täiendavaks eeliseks õhk-vesi-soojuspumba puhul on see, et ta annab ka sooja vett.
Võib olla kasulik meeles pidada, et õhk-vesi- soojuspump sõltub väljas olevast temperatuurist, mis teatud tingimustel võimaldab seda tüüpi soojuspumbal oma tõhususe poolest peaaegu jõuda palju kallima maasoojuspumba võimsuseni.


Õhk-õhk-soojuspump
Õhk-õhk-soojuspump ammutab vajaliku energia välisõhust ja vabastab selle siseruumi. See soojuspump on võrreldes muud tüüpi soojuspumpadega odav, lihtne ja väike – fantastiline lisa elekterküttele. Õhk-õhk- soojuspump võib tagada energiakulude kokkuhoiu kuni 75%. Tänu sellele on tasuvusperiood väga lühike, tavaliselt ainult paar aastat.


Maasoojuspump
Maasoojuspump tagab pikemas perspektiivis suurima säästu, kuid samas on selle pumba paigaldus kõige kallim. Maasoojuspump ammutab oma energia aluspõhjast ja pinnasest ning seejärel levitab soojust läbi vesiküttesüsteemi. Maasoojuspump saab kasutada ka muud tüüpi soojust, nt mere või mulla pealiskihi soojust. Pump annab soojust radiaatoritele, põrandaküttele, aga ka kraanivee soojendamiseks.

Võrreldes muud tüüpi pumpadega on maasoojuspump kõige pikema tasuvusajaga, kuid ta on kõige tõhusam.

Miks tasub soetada soojuspump?

On mitmeid põhjusi, miks kütmiseks tasub valida just soojuspump. Olulisemad nendest on:


1. Kütte odavus
Kõige sagedam põhjus soojuspumba soetamiseks on raha säästmine. Te vähendate oma elektritarbimist ja seega elektriarvet. Kuna soojuspump maksab suhteliselt vähe, aga kokkuhoid on tavaliselt märkimisväärne, siis tasub soojuspump end ära kõigest mõne aastaga.


Tavalises majapidamises kasutatakse rohkem kui 60% elektrienergiast kütteks. Vastavalt sõltumatutele testidele soojuspump, nimelt õhk-õhk-soojuspump, võib säästa kuni 75% kütmisele kuluvast elektrienergiast. Nii saate säästa kuni 45% teie poolt praegu tarbitavast elektrienergiast.


2. Keskkonnasõbralik küttesüsteem
Keskkonnasõbralik küte on loodushoiu aspektist oluline ja paljud otsivad loodust säästvaid alternatiivküttelahendusi. Soojuspump on ei ohusta keskkonda, kuna ta lihtsalt asendab osa tavaliselt kütteks kasutatavast elektrienergiast loodusest saadava taastuva ja pealegi tasuta energiaga. Soojus, mida saab välisõhust, on omakorda pärit päikesest. Soojuspump on seega hea võimalus neile, kes soovivad soetada keskkonnasõbraliku ja tõhusa küttesüsteemi.


3. Ei vaja palju hooldust
Soojuspump on lihtne küttesüsteem, mis ei nõua palju hooldust, ega vaja energia teisendamiseks puid, puidugraanuleid ega muud kütust. Pump võtab ka suhteliselt vähe ruumi.

Kuidas soojuspump töötab?

Soojuspump on nutikas küttesüsteem. Soojuspump kasutab ära looduses oleva täiesti tasuta energia, teisaldades soojuse väliskeskkonnast siseruumidesse tehnoloogia abil, mis põhineb Carnot’ tsükli ärakasutamisel.


Mille poolest erinevad eri tüüpi soojuspumbad

Peamine erinevus soojuspumpade vahel on nende energiaallikad ja soojuse levitamise viisid. Õhk-õhk-soojuspump, näiteks, ammutab soojuse välisõhust ja edastab siis selle siseruumi õhku, aga maasoojuspump kogub soojust pinnasest ning kannab selle üle maja vesiküttesüsteemi ja sooja vee saamise seadmetesse.

Eri tüüpi soojuspumpade plussid ja miinused

Õhk-vesi-soojuspump


Plussid

  • Suur kokkuhoid
  • Võib olla teie peamine soojusallikas
  • Väiksem investeering
  • Suhteliselt lühike tasuvusaeg
  • Annab sooja vee
  • Hea soojuse levimine
  • Võib soojendada basseinivett

Miinused

  • Sõltuvus elektrivarustusest
  • Välisosa tekitatud heli võib mõjuda häirivalt
  • Mitte kõige suurem kokkuhoid
  • Madalatel temperatuuridel ei ole nii efektiivne


Õhksoojuspump


Plussid

  • Suur kokkuhoid
  • Sobib kokku elektriküttega
  • Väike investeering
  • Lühike tasuvusaeg
  • Ei vaja vesiküttesüsteemi
  • Puhastab õhku
  • Töötab ka konditsioneerina

Miinused

  • Sõltuvus elektrivarustusest
  • Võib tekitada muret müra tõttu
  • Kuuma vett pole
  • Soojus levib läbi õhu
  • Ei saa olla esmaseks soojusallikaks ilma täiendava lisasüsteemita


Maasoojuspump


Plussid

  • Saavutatav kokkuhoid on märkimisväärne
  • Töötab vaikselt
  • Ei ole nähtav
  • Tavapärane süsteem Eestis

Miinused

  • Ei sobi kõikidele majapidamistele
  • Kallis paigaldus
  • Nõuab kohaliku omavalitsuse luba
  • Puurimine võib ohustada maja
  • Kallis remont ja asendamine
Soojuspumba valimine

Soojuspumba valimisel on mitmed asjaolud, millega tuleb arvestada, et teha parim valik. Näiteks peate üle vaatama oma praeguse küttesüsteemi ja otsustama, kas te soovite soojuspumba sellega ühendada ning kas soovite kasutada soojuspumpa kuuma vee saamiseks. Allpool on loetletud olulisemad küsimused, millele peaks mõtlema enne soojuspumba valimist.


Milline soojuspump sobib teie majja?


Esiteks peate teadma, millist pindala, st mitut ruutmeetrit te soovite kütta. Sellest oleneb teile sobiva soojuspumba võimsus.


Millist energiat ja millises mahus te praegu kasutate?


Võib olla on teil raske otsustada, kui võimsat soojuspumpa vajate. Ebapiisava isolatsiooniga majja on üldiselt vaja võimsamat soojuspumpa, kui hea isolatsiooniga majja. Oma arvutustes peate arvesse võtma ka seda, kas te soovite kuuma kraanivett. Et mitte eksida, on tavaliselt õigem valida pigem veidi suurem soojuspump, sest tänapäevane soojuspump on nii tark, et ta ei tööta kunagi rohkem, kui teie kodu vajab.


Soojuspumba paigaldamine


Seaduse kohaselt peab soojuspump olema paigaldatud sertifitseeritud paigaldaja poolt. Seda seetõttu, et peale kõige muu võite te kokku puutuda keskkonnale ohtlike ainetega. Kui soojuspumpa ei paigalda professionaal, siis ei saa pumba jõudlust garanteerida, kuid eesmärgiks on ju saavutada maksimaalne tulemus kütmise ja energia kokkuhoiu osas.


Millised on nõuded elektivarustusele?


Tavaliselt vajab ostetud õhk-õhk-soojuspump vooluvõrku ühendamiseks 220-230 (V) pistikupesa ja 10A kaitset, kuid mõnede pumpade puhul need nõuded erinevad.


Kaugjuhtimisega soojuspump


Kas soovite oma soojuspumpa kaugjuhtida? Selline võimalus on olemas – kui te näiteks reisite palju, võite kütta oma kodu, juhtides oma soojuspumpa kaugjuhtimise teel – kuni koju naasemiseni.